Zrinjski u derbiju savladao Sarajevo, Široki srušio Borac i preuzeo vrh
Fudbaleri Zrinjskog savladali su Sarajevo u derbiju 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, dok je Široki Brijeg u istom terminu bio bolji od Borca.
04.09.2022. u 20:53

Mostarci su nakon preokreta savladali Bordo tim sa 4:1, dok su Širokobriježani na Pecari slavili sa 2:0.

Sarajevo je povelo u 16. minuti golom Varešanovića, ali je usplijedio ekspresan odgovor. Bilbija u 23. minuti pogađa sa bijele tačke za 1:1, a napadač Zrinjskog postigao je 126. gol u Premijer ligi BiH i tako postao rekorder kao najbolji strijelac u historiji elitnog razreda našeg fudbala (rekord je držao Wagner Santos Lago Bajano sa 125. golova).

Nedugo potom Savić je pogodio za 2:1, a do odlaska an odmor Ćuže je osigurao dva gola prednosti za Plemiće.

U nastavku meča Zrinjski je kontrolisao utakmicu, a do četvrtog gola izabranici trenera Sergeja Jakirovića stigli su u 67. minuti.

Široki Brijeg je savladao Borac golovima Barišića u 32. i Vukoje u 38. minuti. Ovim trijumfom tim sa Pecare preuzeo je lidersku poziciju na premijerligaškoj tabeli.