Evropska liga
Zrinjski razbio Differdange i prošao u narednu rundu
Fudbaleri Zrinjskog izborili su plasman u drugo pretkolo Evropske lige.
27.08.2020. u 21:50

Plemići su večeras u Mostaru nadigrali i pobijedili luksemburški Differdange sa 3:0. Zanimljivo je da su izabranici Mladena Žižovića u ovom meču postigli više golova nego u prvih pet susreta Premijer lige BiH (dva op.a.)

Meč Pod Bijelim brijegom odlučen je u svega tri minute igre.

Prvo je u 37. minuti Bilbija postigao ovosezonski prvjenac nakon dodavanja Mašića, da bi u 40. minuti Miloš Filipović "prihvatio" poklon odbrane gostiju i bez problema poslao loptu u praznu mrežu.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, ali su Plemići 10 minuta prije kraja utakmice došli i do trećeg pogotka. Strijelac je bio debitant Josip Ivančić.

Žrijeb 2. pretkola kvalifikacija bit će održan u ponedjeljak 31. augusta.

U drugo pretkolo plasirao se i Borac, koji je u Banjoj Luci pobijedio Sutjesku iz Nikšića sa 1:0.

Na teren je trebao i Željezničar, ali je njihov meč u Haifi protiv Maccabija otkazan zbog slučajeva zaraze koronavirusom kod bh. predstavnika.