Hercegovački derbi
Zrinjski preko Širokog Brijega nastavio pohod ka tituli
Fudbaleri Zrinjski nastavili su pobjednosnu seriju.
01.04.2023. u 15:53

Mostarci su danas u hercegovačkom derbiju savladali Široki Brijeg sa 3:1 i nastavli pohod ka novoj tituli.

Zrinjski je od prvog minuta krenuo po pobjedu, a odbrana gostiju kapitulirala je u 7. minuti.

Ivančić je izveo slobodan udarac, golman Josipović zaplivao je u prazno, a Stanić loptu poslao u mrežu. Na ponovljenom snimku stekao se dojam da je igrač Zrinjskog loptu u mrežu poslao rukom.

I nakon postignutog gola mostarski tim je bio bolji na terenu, prijetio je Bilbija, ali je golman gostiju odbrani dva njegova pokušaja. Široki Brijeg je zaprijetio tek u finišu prvog dijela kada je Kpan glavom šutirao porad gola.

Zrinjski je udvostručio prednost u 50. minuti, kada je Nemanja Bilbija bio precizan sa bijele tačke.

Gosti se nisu predavali. Desetak minuta kasnije Kpan je na asistenciju Oliveire smanjio na 2:1.

Ipak, pitanje pobjednika riješeno je u 83. minuti kada je Bilbija pogodio za 3:1 na asistenciju Ćorluke.