Kvalifikacije za EP
Zmajići popravili utisak: BiH remizirala sa Švedskom u Zenici
Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugi bod u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
07.09.2021. u 18:25

Izabranici Slobodana Starčevića u Trening-centru FSBiH u Zenici remizirali su sa favoriziranom Švedskom 1:1, popravivši tako utisak poslije domaćeg poraza od vršnjaka iz Irske.

Švedska je povela u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Nygren je pobjegao Nikiću i onda matirao nemoćnog Ćetkovića.

U 64. minuti BiH je izjednačila. Strijelac je bio Mašić iz penala kojeg je sam izborio. Golgeter bh. tima iskoristio je veliki kiks švedskog golmana Brolina, ukrao mu loptu, ovaj ga srušio, a glavni arbitar pokazao na bijelu tačku.

Savić je u 77. minuti topovskim udarcem uzdrmao prečku, a odbijenu loptu Mašić je sa pet metara glavom poslao iznad gola. Bila je to najveća prilika da Zmajići dođu do preokreta.

U dresu Švedske zaigrao je potencijalni reprezentativac BiH i veznjak Rostova Armin Gigović.

U grupi u kojoj se nalazi bh. tim iznenađenje je priredio Luksemburg koji je na domaćem terenu remizirao s Irskom 1:1.