Evropsko prvenstvo
Zmajice se kasno probudile: BiH izgubila od Francuske u Beogradu
Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je drugi poraz u grupi A Evropskog prvenstva.
23.08.2021. u 21:35

Bh. dame večeras su u Beogradu poražene od agresivnije i energičnije Francuske 3:0, po setovima 25:19, 25:14, 26:24.

Francuska i BiH sada imaju jednak omjer - po pobjedu i dva poraza.

Prvi set Francuskinje su kontrolisale od početka do kraja, imale suficit, osjetniju razliku napravile kada su serijom 4:0 stigle do 15:10, a BiH do kraja nije imala recept da se vrati u rezultatski egal uprkos boljoj igri u finišu seta.

Na startu drugog seta Francuska je povela 6:3, što je natjeralo selektora Ljubičića da zatraži 60 sekundi odmora, ali ni to nije urodilo plodom jer je rival bh. tima uvezao još dva poena i otišao na plus pet (8:3, 10:5). Da i drugi set bh. damama izmiče iz ruku bilo je jasno kod rezultata 16:8. Na kraju je selekcija Francuske uzela čak 11 poena više. Završilo je 25:14.

Veliki dio trećeg seta igrao se poen za poen, ali u momentima kada se set možda i lomio bh. odbojkašice napravile su četiri servis greške u nizu, što je omogućilo Francuskoj da ode na plus tri (16:13). Uz brojne tehničke greške izabranice Stevana Ljubičića uspjele su izjednačiti na 22:22. Ipak, Francuskinje s dva vezana poena odlaze na 24:22, a BiH je spasila dvije meč lopte i poravnala na 24:24. Za treću meč loptu nije bilo rješenja, za konačnih 26:24.

Reprezentacija BiH u preostala dva kola igra s Belgijom (utorak 17 sati) i Rusijom (četvrtak, 17 sati), a Francuska protiv Azerbejdžana (srijeda, 17 sati) i Belgije (četvrtak, 20 sati).

U osminu finala plasirat će se četiri prvoplasirane selekcije iz grupe.