Izbor UEFA-e
Zmaj među pet najboljih igrača u polufinalnim mečevima play-offa za EURO
Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine ostat će jedino veliko takmičenje na kojoj je nastupila fudbalska reprezentacija naše zemlje.
09.10.2020. u 10:29

Zmajevi su u četvrtak navečer poraženi u polufinalu play-offa za plasman na Evropsko prvenstvo, a bolja od naše selekcije bila je reprezentacija Sjeverne Irske koja je na Grbavici slavila poslije boljeg izvođenja penala.

Naš nacionalni tim poveo je golom Radeta Krunića u 14. minuti, dok je McGinn izjednačio u 53. minuti.

Fudbaler Milana bio je jedan od boljih u sastavu Zmajeva, a još dvije dobre prilike nažalost je propustio realizovati.

Ipak, njegovu kvalitetnu partiju prepoznala je zvanična stranica UEFA-e, pa je sinoćnji nastup ocijenjen kao treći najbolji od svih fudbalera koji su nastupili u polufinalnim mečevima.

Bolji od Krunića su bolji Sergej Milinković-Savić, dvostruki strijelac za pobjedu Srbije nad Norveškom, i Gulfy Sigurdsson, koji je dva puta zatresao mrežu Rumunije u trijumfu Islanda 2:1.