Nadigrali Egipat
Zlatni ljiljani maksimalnom pobjedom počeli nastup na Paraolimpijskim igrama
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci nastup na Paraolimpijskim igrama počela je pobjedom na selekcijom Egipta s 3:0, koja je trenutno trećeplasirana na svjetskoj rang-list.
27.08.2021. u 16:22

U prvom setu Egipćani su pružili žestok otpor peterostrukom finalisti Paraolimpijskih igara. Reprezentacija Bosne i Hercegovine povela je poslije 25 minuta igre povela s 1:0 nakon što je u prvu setu slavila sa 25:23.

I u drugom setu je reprezentacija naše zemlje bila u konstantnom vodstvu, da bi poslije 28 minute igra trijumfovala sa 25:22 i stigla na set od prve pobjede u svom šestom nastupu na Paraolimpijskim igrama.

U trećem setu reprezentativci Bosne i Hercegovine su najlakše stigli do 25. poena, u kojem su protivniku prepustili svega 15 poena.

Najefikasniji u pobjedi Zlatnih ljiljana bio je Safet Alibašić sa 13 poena, dok je Mirzet Duran osvojio poen manje.