Švedski napadač
Zlatan Ibrahimović postigao 29. ovosezonski pogodak
Za fudbalera bh. korijena ovo je bio 29. pogodak u sezoni MLS-a, a više golova od Zlatana postigao je samo Carlos Vela (31)
30.09.2019. u 08:19

Fudbaleri LA Galaxy zabilježili su 14. ovosezonski poraz, nakon što ih je u noći s nedjelje na ponedjeljak s 4:3 pred domaćom publikom savladao Vancouver. Tim iz Los Angelesa od poraza nije uspio spasiti ni švedski napadač Zlatan Ibrahimović.

Iskusni špic upisao se u strijelce u 23. minuti, kada je pogodio za 1:1. Za fudbalera bh. korijena ovo je bio 29. pogodak u sezoni MLS-a, a više golova od Zlatana postigao je samo Carlos (31).

Gosti su golom Baira četiri minute prije kraja prvog dijela stigli do nove prednosti.

U nastavku je Antuna zabio u 58. minuti za novo izjednačenje Galaxy, da bi samo šest minuta poslije Ricketts zatresao mrežu domaćeg sastava za 2:3.

Četiri minute prije kraja Pontius je treći put na utakmici izjednačio rezultat, no puni plijen gostima donio je Chirinos golom u trećoj minuti sudijske nadokande.