Francuska
Žestok sukob huligana pred meč Montpellier - Bordeaux, 16 osoba povrijeđeno
Fudbaleri Montpelliera i Bordeauxa jučer su u sedmom francuke Ligue 1 podijelili bodove nakon što je njih duel okončan rezultatom 3:3.
23.09.2021. u 15:25

Poveli su prvo domaćini u 11. minuti golom Germaina. Sastav Vladimira Petkovića preokrenuo je pogocima Hwang Ui-Joa i Onane.

Početkom drugog dijela Germain je novim golom izjednačio na 2:2, da bi Mollet u 71. minuti susreta vratio prednost Montpellieru.

Samuel Kalu je golom pet minuta prije kraja goste spasio od poraza.

Zanimljiv meč imao je i svoj "uvod", a za njega su se pobrinuli navijači dva kluba.

Naime, pred utakmicu desio se napad na autobus sa navijačima Bordeauxa. Kako piše Le Parisien bus sa gostujućim pristalicama napalo je oko 50-ak tifoza domaćeg kluba i to na odmaralištu uz autoput.

Kako navodi poznati list i gostujući navijači su bili naoružani željeznim štanglama, kaiševima i staklenim flašama, a zapaljene su i dimne bombe.

Policijske snage su ubrzo uspjele uspostaviti kontrolu i okončati sukob u kojem je 16 osoba zabodilo lakše tjelesne povrede. Uprkos tome pojedinim se morala ukazati hitna medicinska pomoć.