Premijer liga
Željo u sjajnoj atmosferi na Grbavici savladao Velež, Zrinjski rutinski protiv novajlije
Fudbaleri Željezničara savladali su Velež sa 2:0 na Grbavici u meču 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
22.10.2022. u 18:49

Ispunjene tribine stadiona Grbavica na prvu priliku su čekale do 37. minute kada je Haskić uputio udarac koji je otišao preko gola.

U narednom napadu Cocalić uzvraća sa druge strane, međutim izostala je realizacija.

Plavi su došli do vodstva u 51. minuti kada se Amoah sjajno oslobodio Bajrića i pogodio mrežu Rođenih.

Večerašnji pogodak je za 20-godišnjeg napadača bio drugi gol u Premijer ligi ove sezone.

Konačnih 2:0 postavio je Mekić iz penala u 92. minuti.

Izabranici Edisa Mulalića su ovom pobjedom došli na treću poziciju tabele sa 25 bodova, dok je Velež šesti sa 18 osvojenih bodova.

Zrinjski je u Mostaru rutinski savladao Slogu sa 3:0 i ostao na prvom mjestu na tabeli.

Plemići su u vodstvo došli u 34. minuti kada je autogol postigao Stapić.

Na 2:0 povisio je Ćuže u finišu prvog poluvremena. Konačnih 3:0 postavio je Bilbija u 61. minuti.