Željo siguran u Semberiji: Mujezinović i Štilić sredili Radnik
Željezničar je upisao drugu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
07.08.2020. u 18:50

Plavi su danas slavili na gostovanju u Bijeljini protiv Radnika rezultatom 2:0.

Željo je u oba poluvremena postigao po jedan gol. Prvi Mujezinović, a drugi Štilić.

Na prvu veliku šansu u Bijeljini čekalo se do 19. minute, kada je Bradonjić gađao, a Fejzić lijepom paradom zaustavio njegov šut i pokazao da nije bez razloga među stativama. Inače, Fejzić je danas dobio šansu zbog toga što se Filip Erić prethodnih dana požalio na visoku temperaturu.

Ubrzo su gosti uzvratili. Juričić je pokušao glavom poslije centaršuta sa lijeve strane. Golman Kozić je ispod prečke poslao loptu u korner.

U 34. minuti najljepša akcija u prvom dijelu susreta. Sjajno su kombinovali igrači Želje na vrhu šesnaesterca domaćih, debitant Gasal je proigrao Mujeznovića, a ovaj preciznim udarcem lijevom nogom pospremio loptu iza Kozićevih leđa.

Desetak minuta ranije gosti su tražili penal, ali se Petrović nije oglašavao. Nije to bila jedina sporna situacija u prvom poluvremenu. Na samom početku meča, već u 1. minuti i fudbaleri Radnika su smatrali da bi Petrović trebao pokazati na bijelu tačku, ali se arbitar iz Banje Luke ni tada nije oglasio.

Željo je u drugom poluvremen krenuo po drugi gol, koji bi mu donio mirniju završnicu. Bolja igra gostima se isplatila u 67. minuti kada je Štilić pogodio iz penala za 2:0. Prethodno je Šubert u šesnaestercu srušio stamenog Juričića.

Do kraja su Plavi bez većih problema sačuvali prednost i upisali drugi trijumf u novoj sezoni.

Glavni sudija Dragan Petrović danas je pokazao deset žutih kartona, po pet za oba tima.

Željo narednu utakmicu igra u utorak, kada na Grbavici gostuje Borac.