Željo se okliznuo na startu Premijer lige BiH
Fudbaleri Željezničara nisu uspjeli savladati Leotar u ovosezonskoj premijeri
16.07.2022. u 22:55

Nakon očekivanog uvodnog pritiska Želje, do pogotka dolazi Leotar.

Pogodio je Ognjen Todorović u 20. minuti, uz mnogo sreće. Todorović je zavrnuo u šesnaesterac, Aleksandar Kosorić propustio je loptu, golman Vedad Muftić tome se nije nadao, a mreža se zatresla. Hladan tuš bio je to za Plave i oko 5.000 fanova koji su stigli u Dolinu ćupova.

Samo četiri minute Leotar je uspio zadržati prednost. U 24. minuti pogodio je Edin Cocalić. Bivši reprezentativac BiH majstorski je petom pospremio loptu u mrežu. Štilić je ubacio iz kornera, lopta je došla do Beganovića koji vraća u "gužvu", gdje se odlično snalazi iskusni defanzivac za 1:1.

Obećavajući početak nije donio spektakl u nastavku.

Leotar se opredijelio za čuvanje svog gola, gosti su odlično pokrivali prostor i tako onemogućavali domaćem timu da stvara šanse na način na koji je zamislio.

Željo je svoje najveće šanse u nastavku stvorio u finišu meča.

U 80. minuti Puletić brani udarac Štiliča sa 17 metara, a poslije toga golman Leotara izlazi kao pobjednik i u duelu sa Santosom.

Santos je u 87. minuti prošao kao brzi voz po lijevoj strani, ubacio pred gol, a malo je zakasnio Haračič.

Puletić je i u 88. minuti odbranio pokušaj Štilića i tako ponio epitet igrača utakmice.

Mogli su gosti na kraju i do punog plijena. U prvoj minuti nadoknade Todorović je gađao iz dobre pozicije, a na sreću Željezničara lopta je prozujala malo pored stative.

U narednom kolu Željo gostuje kod Zrinjskog, a Leotar če na noge dobojskoj Slogi.

Fk Željezničar - Fk Leotar , 16.06.2022.