Remi u Bijeljini
Željo nije uspio ni sa Sliškovićem: Na pobjedu će Plavi još čekati
Željezničar je remizirao protiv Radnika u Bijeljini u 26. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovie i produžio seriju bez pobjede na devet mečeva.
18.04.2021. u 18:50

U debiju Blaža Sliškovića na klupi, Željezničar je odigrao neriješeno protiv Radnika rezultatom 1:1.

Gosti su poveli u 15. minuti iz prve prilike na utakmici. Strijelac je bio Semir Štilić. Prethodno je Ermin Zec šutirao, golman Luka Bilobrk intervenisao ali odbio loptu na koju je natrčao veznjak Želje i pospremio je u mrežu.

Bilo je to sve u prvom dijelu, a pokušaj Jelića iz 49. minute nagovijestio je ofanzivniji Radnik.

U 60. minuti na semaforu je bilo 1:1. Pogodio je Popara, a gol na dušu ide golmanu Eriću koji je loše intervenisao nakon centaršuta Vušurovića.

Najbolju priliku da dođe do pobjede Željo je imao preko rezerviste Lendrića u 83. minuti, ali on centaršut Milićevića s lijeve strane nije uspio pospremiti u mrežu.

Posljednji put u Premijer ligi BiH Željo je slavio 2. decembra prošle godine protiv Zrinjskog. U narednom kolu Plavi na Grbavici dočekuju Olimpik, a Radnik će u goste Tuzla Cityju. Podsjećamo da je Radnik u ovom meču vodio Jovo Borković nakon što je Darko Nestorović u petak podnio ostavku.