Objavili prihode
Željo nije pobijedio, ali je dobro zaradio
FK Željezničar od prodaje ulaznica za vječiti derbi protiv Sarajeva uprihodovao je 89.800 KM.
27.08.2022. u 11:40

- FK Željezničar zahvaljuje se navijačima na fantastičnoj atmosferi i podršci tokom svih 90 minuta. Željovci su svoj tim podržavali i podizali i kod rezultata 0:2, te su na kraju Plave nosili do dva gola u posljednjim minutama i remija u derbiju.
Evropski ambijent Grbavice, fanatična podrška navijača i zanimljiv meč na terenu potvrdio je da je sarajevski derbi jedan od najvećih u Evropi - saopćio je klub s Grbavice.

Prema izvještaju delegata utakmice na Grbavici je bilo 11.500 navijača.

Utakmica je završila neriješeno rezultatom 2:2, a golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Sarajevo je imalo dva pogotka prednosti i to s igračem manje. U nadoknadi prvog dijela isključen je Frane Čirjak, a već na startu drugog gosti iz penala dolaze do vodstva. Pogodio je Ivan Ikić. Kada je Muhammed Musa u 76. minuti pogodio za 0:2, činilo se da će gosti odnijeti puni plijen, ali tako nisu razmišljali u Željezničaru.

Plave su spasili rezervisti. Prvo je u 88. minuti Dženan Haračić pogodio glavom nakon centaršuta Samira Bekrića iz kornera, a onda je Bekrić u šestoj minuti nadoknade golom iz slobodnog udarca postavio konačan ishod meča.

Sarajevo ima 11 bodova, a Željo dva boda manje.