Prijateljski meč
Željezničar bolji od Igmana, zaigrao i Ermin Zec
Fudbaleri Željezničara savladali su Igman iz Konjica u prijateljskoj utakmici odigranoj na Grbavici.
22.07.2020. u 20:16

Plavi su slavili sa 6:0, a nakon dugo vremena zaigrao je i Ermin Zec koji se povrijedio krajem oktobra prošle godine.

Hat-trick protiv Igmana kompletirao je Ivan Lendrić, koji je pogađao u 35, 43. i 62. minuti.

Dva gola postigao je Luka Juričić (48. i 57. minuta), a u listu strijelaca upisao se i Haris Hajdarević (52).

Izabranici trenera Amara Osima generalnu probu pred start nove sezone imat će predstojećeg vikenda kada će na Grbavici gostovati Tuzla City.

Za Željezničar su u prvom poluvremenu igrali: Muftić, Blažević, Miletić, Ikić, Milićević, Subašić, Jamak, Alispahić, Stanić, Lendrić, Juričić.

Željezničar (drugo poluvrijeme): Fejzić, Stevanović, Kosorić, Jovanović, Šehić, Bekrić, Hajdarević, Sadiković, Veselinović, Lendrić (od 70. Zec), Juričić (od 70. Hajrić).