Gruba igra
Zbog fizičkog obračuna fudbalera prekinuta utakmica Mladosti i Nizhny Novgoroda
Pripremni meč između Mladosti iz Doboja kod Kaknja i ruskog drugoligaša Nizhny Novgoroda prekinuta je u samom finišu prvog poluvremena.
16.02.2021. u 17:03

Utakmica je prekinuta u 45. minuti nakon fizičkog obračuna u kojem je učestvovalo nekoliko fudbalera oba tima.

Glavni uzrok za izbijanje incidenta zbog kojeg je susret prekinut može se tražiti u činjenici da je glavni arbitar dozvolio nešto grublju igru zbog čega su igrači ruskog tima bili nešto oštriji, što se i nije svidjelo fudbalerima bh. premijerligaša.

Verbalni sukobi na terenu ubrzo su eskalirali u fizički obračun, a na kraju je pala odluka o prekidu utakmice.

Do prekida meča rezultat je glasio 1:1. Mladost je povela u 20. minuti pogotkom Dedića, da bi Rusi izjednačili u 27. minute preko Klisure.

Zanimljivo da su slične scene viđene i u pripremnom duelu između Borca i ruske Samare koji se takođe igrao u Antaliji.