Vatreno na Tušnju
Zbog čega je isključen Žižović: Trener Slobode naguravao se s predstavnikom Sarajeva
Mladen Žižović nije bio na klupi Slobode u drugom poluvremenu susreta sa Sarajevom.
21.08.2021. u 21:51

Sarajevo je na Tušnju slavilo rezultatom 2:1, a na terenu je bilo mnogo tenzija.

Žižović je u prvom dijelu zaradio javnu opomenu zbog prigovora na jednu odluku glavnog arbitra Atonija Bandića. Kada je završeno prvih 45 minuta, trener Slobode dobio je i drugi žuti karton.

Naime, kako je napisano u izvještaju delegata, u poluvremenu utakmice ispred svlačionica došlo je do naguravanja između Žižovića i predstavnika Sarajeva Mustafe Beridana. Žuti je dobio i Beridan.

Šef struke Tuzlaka tako neće s klupe predvoditi svoj tim u narednom kolu, kada Sloboda gostuje na Grbavici.

Sudija Antoni Bandić u duelu Slobode i Sarajeva podijelio je deset žutih i jedan crveni karton.

Pored toga, na klupama oba tima javne opomene zaradili su pomoćni treneri Adnan Jahić (Sloboda) i Marko Lozančić (Sarajevo).