Poraz Francuza
"Zakuhalo" se u grupi D: Prva velika senzacija na Evropskom prvenstvu
Duel u dvorani Spektrum u Trodnheimu donio je zanimljivi i uzbudljiv rukomet
10.01.2020. u 19:49

Završen je duel prvog kola grupe D Evropskog prvenstva u rukometu, u kojem je Portugal priredio veliku senzaciju i savladao favorizirane Francuze rezultatom 28:25.

Duel u dvorani Spektrum u Trodnheimu donio je zanimljivi i uzbudljiv rukomet, gdje se niko tokom cijelog meča nije uspio dovoljno rezultatski "odlijepiti".

Portugal je pokazao da se radi o itekako kvalitetnoj reprezentaciji, a u prilog tome ide i činjenica da su deset minuta prije kraja meča imali tri gola prednosti (22:19).

Ipak, brzopletost Portugalaca u napadu, nešto bolja odbrana Francuza, istopile su prednost Portugala koji je primio tri lagana gola za 22:22.

Do kraja se igralo gol za gol, Francuzi su u 58. minuti ostali sa dva igrača manje  kod vodstva Portugala 26:25. To su Portugalci iskoristili i postigli ključni gol za 27:25.

Portugal je do pobjede predvodio Diogo Branquinho sa pet golova, a golman Alfredo Quintana je upisao devet odbrana, što je uspješnost od 31 posto.

Od 20.30 sati igraju Norveška i Bosna i Hercegovina.

U grupi B jedan od domaćina EURO-a, selekcija Austrije savladala je Češku rezultatom 32:29.

Slovenci su u grupi F opravdali ulogu favorita i pobijedili Poljake sa 26:23.

Rezultati 1. kola 14. Evropskog rukometnog prvenstva u Švedskoj, Norveškoj i Austirji: