Premijer liga
Zajmović junak Veleža u komšijskom derbiju protiv Igmana
Fudbaleri Veleža savladali su Igman rezultatom 1:0 u prvom meču 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koji je odigran u Doboju kod Kaknja.
07.10.2022. u 16:45

Igman je prvi zaprijetio preko Bodula u 15. minuti, međutim Bogdanović je bio na visini zadatka.

Isti igrač šest minuta šutira, ali njegov udarac ovaj put odlazi preko gola Rođenih.

U drugom poluvremenu prvo ubuđenje dešava se u 50. minuti kada Hasanović šutira, ali lopta odlazi preko gola Igmana. Dvije minute kasnije ponovo Bodul prijeti sa druge strane, ali Bogdanović opet brani.

Rezervista Haskić u 66. minuti šutira ali lopta ponovo odlazi preko gola.

Četiri minute kasnije Blagojević prijeti ali i njegov udarac odlazi preko gola.

Najbolju priliku na meču za Igman imao je Ramić u 71. minuti, ali je izostala realizacija. Igman je od 83. minute igrao sa igračem manje, nakon što je Bešagić zaradio drugi žuti karton.

Rođeni su to iskoristili tri minute kasnije kada Zajmović šalje loptu iza leđa Ćemana za prvu gostujuću pobjedu u ovoj sezoni.

Velež je trenutno šesti na tabeli sa 16 bodova, dok se Igman nalazi na 10. poziciji sa 14 osvojenih bodova.