Kreirao preokret
Vrančić igrač utakmice, hoće li i Petev poput prethodnika ignorisati sjajnog veznjaka?
U šestom kolu engleskog Championshipa Stoke City je upisao četvrtu ovosezonsku pobjedu nakon što su s 2:1 nadigrali Huddersfield.
12.09.2021. u 00:43

Do novog trijumfa trenutno trećeplasirani tima Championshipa predvodio je bosanskohercegovački veznjak Mario Vrančić.

Od selektora zaboravljeni veznjak (posljednji ga je pozivao Robert Prosinečki op.a) bogatog iskustva briljirao je u preokretu svog tima.

Poslije Vrančićevog ubačaja iz kornera Jacob Brown je anulirao prednost gostiju u 50. minuti, da bi Matthew Pearson u 63. minuti zatresao vlastitu mrežu poslije sjajnog solo-prodora i ubačaja iskusnog bh. veznjaka.

Nakon susreta u kojem je igrao do 86. minute Vrančiću je pripalo priznanje za najboljeg igrača susreta, a to potvrđuju i cjene sa portala Sofascore (7.9) i Whoscored (7.6).

Današnja asistencija Vrančiću je bila ukupno treća u šest ovosezonskih nastupa u svim takmičenjima.

Pitanje je hoće li i Ivaylo Petev nastaviti s ignorisati fudbalera koji već nekoliko sezona igra sjajno u dva najjača engleska fudbalska ranga i kojeg su selektori Zmajeva redovno zaobilazili ili bi iskusni veznjak mogao biti jedno od imena koja će se pojaviti na spisku za oktobarske utakmice?