Visoko će 27. maja biti domaćin zanimljivog takmičenja.
Naime, na aerodromu Radovlje okupit će se traktoristi iz cijele Bosne i Hercegovine, a svoj dolazak najavili su i vlasnici traktora iz regiona.
Veliko narodno veselje i pravi okršaj traktorista najavljuje organizator Prve traktorijade kod Mevleta.
Organizator ovog jedinstvenog takmičenja je Mevludin Smolo koji ističe da će traktoristi odmjeriti vlastite vještine i snagu mehanizacije u dvije discipline - navlačenje traktora po kategorijama i vožnja trupaca.
- Očekujemo da će 27. maja u Visokom biti najmanje 100 traktora iz cijele BiH. Siguran sam da će se dugo pričati o traktorijadi u Visokom. Ništa nismo prepustili slučaju. Posjetioci će moći uživati u cjelodnevnom zanimljivom programu. Imamo muziku uživo, a kakva bi bila traktorijada bez pečene janjetine. Manifestacija počinje u 10 sati, a ulaz je pet KM. Voditelj programa je Milomir Dafunić - kaže organizator Mevludin Smolo koji će i sam sa svojim velikim traktorom učestvovati na takmičenju.