Liga prvaka
Visoke pobjede Barce i Intera, remi Liverpoola i Napolija
27.11.2019. u 23:00

Mečevima u grupama E, F, G i H kompletirano je peto kolo grupne faze Lige prvaka.

Barcelona je u derbiju grupe F savladala Borussiju Dortmund sa 3:1 i osigurala plasman u osminu finala.

Golove za Barcu su postigli Suarez (29'), Messi (33') i Griezmann (67'). Za Borussiju je pogodio Sancho u 77. minuti. Zanimljivo, Lionel Messi je odigrao jubilarnu 700. utakmicu u dresu Barce, a osim postignutog gola, uknjižio je dvije asistencije.

U drugom meču ove grupe Inter je slavio u Pragu protiv Slavije rezultatom 3:1 i bodovno se poravnao sa Borussijom Dortumnd.

U posljednjem kolu Inter dočekuje Barcelonu, a Borussija dočekuje Slaviju Prag.

Liverpool i Napoli su remizirali u duelu grupe E. Gosti su imali prednost od 21. minute kada je pogodio Mertens, a Lovren je u 65. minuti donio izjednačenje aktuelnom evropskom prvaku.

Salzburg je u drugom duelu grupe E kao gost deklasirao Genk sa 4:1.

Liverpool uoči posljednjeg kola ima 10, Napoli devet, Salzburg sedam, a Genk jedan osvojen bod.

U grupi E Leipzig je remizirao protiv Benfice rezultatom 2:2, iako je portugalski tim do samog finiša imao dva pogotka prednosti.

Ajax je u grupi H ubilježio važnu gostujuću pobjedu kod Lillea sa 2:0.