Kup BiH
Visoka pobjeda Veleža, Borac bolji od Leotara
Fudbaleri Veleža su s visoki 6:0 trijumfovali u gostima kod Sloge i tako osigurali plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.
27.10.2021. u 16:23

Strijelci za Rođene bili su Brandao (15), Hasanović (32), Radović (34), Anđušić (42), Pršeš (84), Zajmović (90).

Plasman među osam najboljih timova u najmasovnijem takmičenju osigurao je i Široki Brijeg koji je zahvaljujući golu Lukića iz 23. minute savladao Radnik i Bijeljini i izborio plasman među osam najboljih.

S 1:0 slavio je i Igman kao gost kod Omarske, koja je igrala oslabljena s obzirom da je pet igrača bilo pozitivno na koronavirus, a imali su i problema s povredama.

Aktuelni prvak naše zemlje, banjalučki Borac, s 2:1 bio je bolji od Leotara. Gosti su na Policama poveli golom Melega u 20. minuti susreta, da bi Lukić 16 minuta kasnije s bijele tačke udvostručio prednost.

Leotar je u 80. minuti susreta uspio smanjiti preko Milića, ali to je bilo sve što su napravili.

U četvrtfinale plasirala se i Zvijezda iz Gradačca koja je poslije penala bila bolja od Posušja, nakon što je poslije 90 minuta igre rezultat glasio 1:1.