Omladinska PLBiH
Visoka pobjeda nad Čelikom Želju odvela na vrh tabele, dva gola Nikšića
Kadetska selekcija kluba s Grbavice trenutno zauzima lidersku poziciju na tabeli Premijer Omladinske lige s devet bodova
12.08.2019. u 11:15

Kadeti Željezničara suvereno su krenuli u odbranu titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Poslije četiri odigrana kola Plavi na svom kontu imaju devet bodova, a proteklog vikenda su na Grbavici s 5:1 savladali ekipu Čelika.

Izabranici Admira Adžema poveli su golom Vehbije Nikšića u 39. minuti susreta, da bi Selmir Kovač na startu drugog poluvremena donio izjednačenje gostima iz Zenice.

Za novo vodstvo Željezničara pobrinuo se Nikšić, koji je ovoh puta bio precizan s bijele tačke. Samo tri minute kasnije rezervista Hrkalo je povisio prednost domaćeg tima na 3:1, da bi golovima Mulaosmanovića u 79. i Miftarija u 80. minuti stigli do uvjerljivog trijumfa.

Kadetska selekcija kluba s Grbavice trenutno zauzima lidersku poziciju na tabeli Premijer Omladinske lige s devet bodova, koliko ima i drugoplasirani Široki Brijeg, koji ima utakmicu manje.