Kvalifikacije
Visoka pobjeda futsal selekcije Srbije u Skoplju, Zmajeve od EP-a dijeli jedna pobjeda
Futsal reprezentacija Srbije je na gostovanju kod Sjeverne Makedonije slavila s visokih 6:1, što je za srbijansku selekciju bila prva pobjeda u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
09.03.2021. u 21:19

U tri prethodna meča Srbija je upisala dva remija (Rumunija i Sjeverna Makedonija), te poraz od našeg nacionalnog tima.

Makedonci su večeras prvi stigli do prednosti pogotkom Ismailija u 10. minuti, no u nastavku je domaćin doživio pravi rezultatski potop.

Do kraja prvog dijela za Srbiju su pogađali Pršić, Petrov i Lazarević, dok je Petrović postigao autogol.

U druom dijelu Tomić i Rakić su ovjerili visoku i zasluženu pobjedu Srbije.

Srbija je ovom pobjedom učvrstila drugo mjesto na tabeli.

Naša selekcija teoretski još nije osigurala plasman na EURO, a za to joj je neophodna jedna pobjeda u preostalim kvalifikacijama. Prvu "meč loptu" izabranici Ive Kreze imat će već sutra kada od 18 sati u Zenici igraju protiv Rumunije.