Super liga
Višća dvostruki asistent, Bašakšehir prokockao tri gola prednosti
Fudbaleri turskog prvaka Bašakšehira upisali su drugi ovosezonski remi nakon što su odigrali 3:3 sa Denizlisporom, koji je uspio nadoknaditi tri gola zaostatka.
28.11.2020. u 16:00

Tim našeg Edina Višće poveo je u 11. minuti, a strijelac je bio Gulbrandsen poslije asistencije Chadlija.

Isti igrač je deset minuta kasnije udvostručio prednost istanbulskog sastava, no ovoga puta je u ulozi asistenta bio bh. reprezentativac.

Poslije 14 minuta igre u nastavku Višća je ponovo asistira, a njegovo dodavanje u gol za 3:0 pretvorio je Demba Ba.

Gosti su preko Ozdemira smanjili na 3:1 u 62. minuti, da bi bi Rodallega u prvoj minuti sudijske nadoknade pogodio za 3:2.

No, to nije bilo sve od gostujućeg tima na čijoj klupi je do prije par dana sjedio bivši selektor BiH Robert Prosinečki. Naime, Murawski je golom s bijele tačke donio bod svom timu, i to u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Računajući dvije asistencije iz današnjeg meča Višća, koji je igrao do 68. minute, u ovoj sezoni Super lige upisao ih je četiri, a postigao je i tri gola.

Golove s utakmice Bašakšehir - Denizlispor pogledajte OVDJE.