Kina 2019
Veliko finale: Nezaustavljivi Scola srušio Francuze i odveo Argentinu na megdan Španiji
Iako je u 40. godini života, sjajni Argentinac meč je završio sa double-double učinkom
13.09.2019. u 15:56

Košarkaške reprezentaticije Argentine i Španije borit će se za zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Nakon što je Španija u dramatičnom polufinalnom meču poslije dva produžetka pobijedila Australiju 95:88, plasman u finale izborila je i Argentina trijumfom protiv Francuske.

Argentinci su slavili rezultatom 80:66.

Najbolji pojedinac meča bio je Luis Scola. Iako je u 40. godini života, sjajni Argentinac meč je završio sa double-double učinkom. Ubacio je 28 poena i tome dodao 13 skokova, uz dvije asistencije.

Dvocifreni kod Argentinaca bili su još Gabriel Deck sa 13, Facundo Campazo sa 12 i Luca Vildoza sa 10 ubačenih poena.

U poraženom timu bolji od ostalih bili su Frank Ntilikina i Evan Fournier sa po 16 poena.

Za Argentinu je plasman u finale najbolji rezzultat nba svjetskim prvenstvima još od 1950. godine, kada je južnoameriočka selekcija osvojila zlatno odličje.Španci su osvojili zlato 2006. godine.

U meču za treće mjesto sastaju se Francuska i Australija. Finale se igra u nedjelju od 14 sati po srednjoevropskom vremenu. Duel za bronzanu medalju je zakazan za 10 sati.