Kup BiH
Veliki preokret Tuzla Cityja protiv Borca, polufinalistu odlučili penali
Fudbaleri Tuzla Cityja izborili su plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su u dvomeču bili bolji od Borca.
16.03.2022. u 18:08

Putnika među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju odlučili su penali. Nakon što je Borac prije 14 dana na Tušnju slavio sa 1:0, danas je Tuzla City slavio sa 2:1, pa se pristupilo izvođenju penala.

S(p)retniji su bili Tuzlaci, slavivši sa 4:3.

Borac je poveo u 10. minuti kada je Subić iskoristio grešku Morrisa i uposlio Vušurovića, koji pogađa za 1:0.

Napadali su Banjalučani i nakon vodstva, redale su se prilike pred golom Fejzića, koji je sjajno branio i držao svoj tim "u životu".

A onda su gosti preokrenuli za samo sedam minuta. Prvo je Mirzad Mehanović u 69. minuti izjednačio, a Nsue u 76. minuti pogađa za 1:2.

Ranije danas plasman u polufinale izborili su Sarajevo i Igman.