Liga prvaka
Veliki preokret Midtjyllanda, Salzburg siguran, ovo su jakosne grupe pred žrijeb
Kompletirana je lista učesnika grupne faze Lige evropskih prvaka.
30.09.2020. u 22:57

Večeras su posljednja tri mjesta osigurali Midtjylland, Red Bull Salzburg i Krasnodar.

Veliki preokret napravili su fudbaleri dnaskog prvaka koji su u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat protiv Slavije iz Praga. Nakon što je prvi meč završen bez golova, gosti su večeras u revanšu poveli u 3. minuti.

I sve do 65. minuta rezultat se nije mijenjao, a onda je Kaba izjednačio, da bi za veliko slavlje domaćih u 84. minuti pogodio Scholz. Do kraja meča Midtjylland je postigao još dva gola za konačnih 4:1. Ovo je prvi plasman u grupnu fazu Lige prvaka za Midtjylland.

PAOK je u drugoj utakmici poražen od Krasnodara identičnim rezultatom 1:2 (ukupno 2:4), dok je Red Bull Salzburg i u Austriji bio uvjerljiv protiv Maccabija iz Tel Aviva - 3:1 (ukupno 5:2).

Već ranije su određene i jakosne grupe, a žrijeb grupa Lige prvaka je u četvrtak, 1. oktobra, u 17 sati.