Veliki povratak Širokog: Borac strahovao do zadnje sekunde i izgubio važne igrače za derbi
Široki Brijeg i Borac podijelili su bodove u posljednjoj utakmici 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
23.02.2020. u 19:21

Fenomenalna utakmicu na Pecari okončana je rezultatom 2:2: iako su gosti nakon 14 minuta igre vodili sa 2:0.

Borac je poveo u osmoj minuti preko Stojana Vranješa.

Šest minuta kasnije Banjalučani su udvostručili vodstvo golom Zorana Milutinovića. Gosti su sačuvali prednost do odlaska na odmor.

U drugom dijelu kao da je izašla potpuno druga ekipa Širokobriježana.

Domaćin je zaigrao bolje i angažovanije, a dobru igru kapitalizirao je sjajnim golom Marka Pervana u 56. minuti.

Gol Pervana kao da je šokirao goste. Nisu uspijevali napraviti apsolutno ništa, a Širokobriježani su svim silama krenuli po izjednačenje.

Takva igra isplatila se timu Tonija Karačića u 69. minuti kada je Angelov donio poravnanje.

Mogao je Široki do kraja do potpunog preokreta, ali se odličnim intervencijama istakao Mladen Lučić.

Podsjetimo da je sjeverna tribina stadiona Pecara bila prazna zbog kazne od tri utakmice bez publike koja je Širokobriježanima izrečena zbog odavanja počasti ratnom zločincu Slobodanu Praljku.

Borac u narednom kolu igra derbi na domaćem terenu protiv Sarajeva, a Branislav Krunić ostao je bez važnih prvotimaca. Treći žuti karton dobili su Jovanović i Dujaković.

Široki Brijeg sljedećeg vikenda gostuje kod Mladosti.