Premijer liga
Velika pobjeda Slobode: Široki Brijeg ovakvu katastrofu na Tušnju nije doživio 13 godina
Sloboda je u posljednjoj današnjoj utakmici šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju deklasirala Široki Brijeg i nanijela gostima prvi poraz u sezoni.
29.08.2020. u 21:53

Tuzlaci su trijumfovali rezultatom 3:0, što im se protiv ovog rivala posljednji put desilo 11. augusta 2007. godine.

Široki Brijeg tradicionalno dobro igra u gradu soli, ali njihove ambicije pokvario je Said Husejinović golom u petoj minuti, što je, čini se, iznenadilo goste. Husejinović je pokazao da još nije za staro gvožđe. Sjajno je iskoristio prostor koji su mu ostavili Širokobriježani, ušao sa lijeve strane i preciznim udarcem pogodio mrežu Zlomislića.

Širokobriježani su bili na još većim mukama u 25. minuti kada njihov golman van šesnaesterca ruši Osmića, a glavni arbitar meča Miloš Gigović pokazuje mu put u svlačionicu.

Sloboda je igrača više iskoristila u 45. minuti kada efektan pogodak postiže Tomašević.

Igrač više u polju i povoljan rezultat omogućili su Tuzlacima mirniju igru u drugom poluvremenu. Strpljivo su čekali svoju šansu, a u 73. minuti dvojica Beganovića kreiraju novi pogodak. Asistent je Amar, a strijelac Dženis. Za Dženisa Beganovića ovo je bio prvjenac u crveno-crnom dresu.

Sloboda na reprezentativnu pauzu odlazi sa sedam, a Široki sa 11 bodova na kontu.

Podsjetimo da su danas svoje mečeve odigrali Mladost - Olimpik (1:0) i Velež - Tuzla City (1:1).

Dvije utakmice igraju se u ponedjeljak. Borac dočekuje Krupu, a Radnik će dočekati Sarajevo.

Duel između Želje i Zrinjskog je odgođen.