Šesti trijumf u PLBiH
Velež u hercegovačkom derbiju bolji od Širokog Brijega
Velež je u 14. kolu Premijer lige stigao do šeste ovosezonske pobjede nakon što je na stadionu "Rođeni" s 2:1 porazio Široki Brijeg.
08.11.2020. u 16:51

Nakon što u prvom poluvrmenu, u kojem je domaćin bio bolji tim, nije bilo golova, pobjedik hercegovačkog derbija odlučen je u nastavku utakice.

Mogli su izabranici Feđe Dudić do prednosti i u prvih 45 minut, ali je Širokobriježane u 13. minuti spasila stativa, a kasnije je prijetio Mulić sa svojim udarcima.

Ono što nisu uspjeli u prvom dijelu, fudbalerima Veleža pošlo je za rukom dvaput u periodu od 50. do 54. minute.

Prvo je Muharem Ćivić matirao Zlomislića nakon što je lopta došla do njega poslije dužve u šesnaestercu, da bi prednost domaćina udvostručio Samir Radovac.

Rezervisata Stipe Jurić, koji je u igru ušao u 68. minuti, deset minuta kasnije je smanjio prenost Veleža na 2:1 nakon što mu je asistirao Jurilj.

To je bilo sve od gostiju koji su pokušaji do kraja doći i do drugog pogotka, no čini se kako je gol Širokobriježana uozbiljnio domaće fudbalere koji su znali zadržati prednost do kraja.