Velež razbio Mladost i preuzeo treće mjesto na tabeli
Velež trećom vezanom pobjedom i trenutno sa trećeg mjesta na tabali odlazi na zimsku pauzu.
13.12.2020. u 16:48

Rođeni su danas na svom terenu u Vrapčićima u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine razbili Mladost sa 4:0 i potvrdli da igraju u sjajnoj formi.

Velež je veliku prednost stekao u prvom poluvremenu, kada je postigao dva gola. Dvostruki strijelac bio je Obren Cvijanović. Prvi put je Cvijanović matirao gostujućeg golmana Bukvića u 34. minuti nakon asistencije Radovca, a drugi gol dao je četiri minute kasnije.

Domaćin ni u drugom poluvremenu nije dozvolio Mladosti da napravi nešto ozbiljno u napadu.

Velež je preko Zvonića u 83. minuti povećao prednost na 3:0, a pet minuta kasnije rezervista Anđušić postavlja konačan rezultat.

Velež sada ima 33 boda i prestigao je Borac na trećoj poziciji na tabeli, sa tri boda manje od drugoplasiranog Željezničara. Mladost je na devetom mjestu sa 19 bodova.

Posljednju utakmicu jesenjeg dijela prvenstva igraju Široki i Zrinjski na Pecari (17 sati).