Pobjeda Rođenih
Velež na krilima Nermina Haskića deklasirao Široki Brijeg
Fudbaleri Veleža savladali su u prvom susretu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni ekipu Širokog Brijega sa 4:0.
02.03.2022. u 20:51

Susret je otvoren sa nekoliko dobrih prilika na obje strane, međutim rezultat je ostao nepromijenjen.

U 36. minuti Velež dolazi do vodstva. Radovac je šutirao, lopta je nakon odbrane Mišića došla do Nermina Haskića koji pogađa za 1:0.

Dejanović u 55. minuti nakon sjajnog prodora udvostručuje prednost Rođenih. Osam minuta kasnije veliku grešku odbrane Širokog Brijega koristi Haskić koji postiže svoj drugi pogodak na današnjem susretu. Konačnih 4:0 postavlja Samir Radovac u 83. minuti.

U utakmicama koje su odigrane danas Igman je kao gost slavio protiv Zvijezde iz Gradačca sa 1:0. Borac je na Tušnju također upisao minimalnu pobjedu protiv Tuzla Cityja (1:0), dok je Sarajevo na Koševu bilo bolje od Slobode rezultatom 2:0.

Revanš-mečevi četvrtfinala Kupa BiH na rasporedu su za dvije sedmice.