Velež dva puta stizao zaostatak i osvojio bod u Prijedoru, Sloboda izbjegla poraz s igračem manje
Rudar i Velež podijelili su bodove, kao i Leotar i Sloboda u prvim mečevima 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
23.10.2021. u 14:53

Duel u Prijedoru okončan je rezultatom 2:2, a u Trebinju rezultatom 1:1.

Prijedorčani su poveli u 23. minuti. Mrežu Kačavende pogodio je Jakupović koji je iskoristio poklon Ćosića.

Ćosić se za veliku grešku iskupio u 35. minuti kada je pogodio za poravnanje. Vehabović je uzdrmao stativu, na odbijenu loptu natrčao Ćosić i pospremio je u mrežu. Prvobitno je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, a glavni Adis Mulahasanović korigirao odluku i pokazao na centar.

Rudar je ponovo poveo u 51. minuti. Gol iz penala postigao je rezervista Mandić. Prethodno je Dario u šesnaestercu Veleža srušio Santosa.

Velež je do izjednačenja, a ispostavit će se i boda, došao u 74. minuti. Ćosić je centrirao, a Hasanović glavom pogodio za 2:2.

U drugom duelu Leotar i Sloboda remizirali su rezultatom 1:1. Sloboda je u Trebinju skoro cijeli meč igrala s igračem manje. Glavni arbitar meča Miloš Gigović isključio je imenjaka Miloša Karišika u 11. minutu. Defanzivac Slobode u razmaku od 180 sekundi dobio je dvije javne opomene. Prvu u osmoj minuti zbog prigovora na odluku glavnog sudije, a drugu zbog nedozvoljeno oštrog starta, odnosno udarca podlakticom u predjelu glave.

Leotar je brojčanu nadmoć iskoristio u 72. minuti kada je Miloš Aćimović matirao Semira Bukvića za vodstvo Trebinjaca.

Ipak, u 89. minuti Sloboda je uspjela izbjeći poraz i zahvaljujući golu Ramića dolazi do poravnanja.

Od 17 sati u Mostaru derbi igraju Zrinjski i Sarajevo.