ABA liga
Važna pobjeda u borbi za opstanak: Igokea slavila u gostima kod Zadra
U susretu 16. kola regionalne ABA lige Igokea je sa 88:81 nadigrali domaći sastav Zadra, direktnog konkurenta za opstanak u regionalnom takmičenju
19.01.2020. u 20:34

Košarkaši Igokee upisali su važnu pobjedu na gostovanju u Zadru, gdje su u susretu 16. kola regionalne ABA lige sa 88:81 nadigrali domaći sastav.

Duel s direktnim konkurentom za opstanak u regionalnom takmičenju Igokea je otvorila loše, a početkom druge četvrtine Zdar je vodio sa 29:15.

Ipak, prije odlaska na poluvrijeme Igokea je uspjela da uspostavi rezultatsku ravnotežu.

Krajem treće četvrtine Zadar je imao sedam poena prednosti (64:57), ali za manje od dvije minute igre u posljednjoj četvrtini Igosi su istopili tu prednost.

Ključnim se pokazao period od 36. do 38. minute kada je Igokea serijom 9:0 zaostatak od 73:75 pretvorila u prednost 82:75 koju Zadar više nije mogao dostići.

Bryo Allen sa 19 i Dominik Mavra sa 18 koševa predvodili su Zadar, dok su Đorđe Gagić sa 23 i Dalibor Ilić sa 21 ubačajem bili najefikasniji kod Igokee.

Nakon 16 kola Igokea ima omjer 6-10, dok je Zadar na 4-12.