VAR poništio pogodak Benjamina Tatara na debiju
Bivši fudbaler Sarajeva Benjamin Tatar danas je debitovao za svoj novi tim, saudijski Abha Club.
17.02.2021. u 18:56

VEZANI TEKST - Tatar debitovao za svoj novi tim, Abha poražena na domaćem terenu

Tatar je priliku za igru dobio u 65. minuti, kada je njegova ekipa gubila od Al Batina s 2:1, a na kraju se susret 19. kola saudijske Premier lige završio upravo ovim rezultatom.

U 82. minuti domaćin je izjednačio rezultat, u to upravom golom bh. reprezentativca.

Tatar je pokušao loptu poslije centaršuta s desne strane skrenuti u gol protivnika i u tome je uspio uz malu pomoć protivničkog fudbalera. No, nažalost po njega i njegovu ekipu, pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Bivši napadač Sarajeva imao je još prilika, a da njegov saigrač nije bio sebičan mogao je Tatar u sudijskoj nadoknadi svoj tim spasiti od poraza. Ovako će na još morati da pričekati na prvjenac u dresu Abhe, a da je danas zatresao mrežu Albatina bio bi to debi za pamćenje.

Poslije 19 odigranih mečeva Abha se nalazi na desetoj poziciji saudijske Premier lige sa 24 boda.