Premiership
VAR opet podijelio Engleze: Zbog čega je poništen ovaj pogodak?
David McGoldrick je zabio gol, a pregledom VAR-a ustanovljeno je da je igrač Sheffielda koji je uputio centaršut bio u ofsajdu
09.11.2019. u 20:48

Sheffiled United je nastavio sa dobrim partijama u Premiershipu i nakon 12 kola zauzima peto mjesto.

Tim čije boje brani bh. reprezentativac Muhamed Bešić, a koji nije ulazio u igru, danas se vratio neporažen sa gostovanja kod Tottenhama (1:1), koji nikako da ostvari trijumf u engleskoj eliti. Poveli su Spursi golom Sona u 58. minuti, a izjednačenje Sheffieldu donio je Baldock dvadeset minuta kasnije.

Zanimljiva siuacija dogodila se u 60. minuti, a ponovo je u centru pažnje bila videotehnologija koja podiže sve više prašine u engleskoj javnosti. David McGoldrick je zabio gol, a pregledom VAR-a ustanovljeno je da je igrač Sheffielda koji je uputio centaršut bio u ofsajdu. U pitanju su zaista bili milimetri.