Sporne situacije
VAR je bio "prehlađen": Čudne sudijske odluke u meču Chelsea - United
Fudbaleri Manchester Uniteda u ponedjeljak navečer trijumfovali su u gostima kod Chelseaja s 2:0 u susretu 26. kola engleske Premier lige.
18.02.2020. u 08:52

Ovom pobjedom Uniteda zakuhala se borba za mjesto u Ligi prvaka.

Navijači Chelseaja imali su za čim žaliti s obzirom na prilično čudne odluke VAR-a u ovom susretu, a zanimljivo da su sve tri išle u korist gostiju.

Prva od tri sporne situacije desila se u 21. minuti susreta kada je stoper gostiju Harry Maguire nagazio Michyja Batshuayija na najbolnije mjesto i prošao bez ikakve kazne, iako je morao biti isključen.

U 56. minuti, kod vodstva Uniteda 1:0, VAR je poništio izjednačujući pogodak Kurta Zoume zato što je tome navodno prethodilo guranje Unitedovog igrača, koje je napravio Azpilicueta.

Kapiten gostiju bio je akter i sporne situacije iz 66. minute susreta. Fudbaler koji je trebao biti isključen još sredinom prvog poluvremena postigao je gol, da bi 11 minuta kasnije Giroud zabio glavom za Chelsea, ali je njegov pogodak poništen.

Menadžer Plavaca Frank Lampard je na zanimljiv način prokomentarisao ovu odluku kazavši:

- Bio je u nedozvoljenoj poziciji s malim nožnim prstom.

Sporne situacije u kojima VAR i nije najbolje reagovao pogledajte OVDJE.