La Liga
Valencia razbila prvaka Španije, Soler udarcima s bijele tačke stigao do hat-tricka
Fudbaleri Real Madrida večeras su doživjeli drugi ovosezonski poraz u La Ligi, a na gostovanju kod Valencije izgubili su s visokih 4:1.
08.11.2020. u 23:07

Kobni po aktuelne prvake Španije bili su penali, no sve je počelo dobro po tim Zinedinea Zidanea kada je Karim Benzema u 23. minuti pogodio za 0:1.

Ipak, u 35. minuti Carlos Soler je s bijele tačke izjednačio na 1:1, da bi autogolom Raphaela Varanea dvije minute prije kraja prvog poluvremena Šišmiši napravili potpuni preokret.

U nastavku utakmice još su dva penala dosuđena u korist domaće ekipe. Kazneni udarac u 54. minuti Soler je pretvorio u 3:1 za njegov tim, a isti igrač je devet minuta kasnije, na isti način, postavio konačnih 4:1.

Fudbaleri Reala su do kraja nastojali rezultatski se vratiti u utakmici ili makar smanjiti zaostatak ali nisu uspjeli u tome.

Nakon drugog poraza u ovoj sezoni Kraljevi se nalaze na četvrtom mjestu sa 16 bodova, dok je Valencia deveta sa pet bodova manje u odnosu na večerašnjeg rivala.

Golove s utakmice Valencia - Real Madrid pogledajte OVDJE.