NBA play-off
Uzalud i 46 poena Luke Dončića, Clippersi eliminisali Dallas
Košarkši Los Angeles Clippersa pobjedom 126:111 savladali su Dallas Maverickse u odlučujućem sedmom susretu prvog kruga play-offa.
07.06.2021. u 08:11

Ni 46 poena i 14 asistencija Luke Dončića nije pomoglo Mavsima da upišu četvrtu pobjedu u seriji i plasiraju se u nareni krug.

Za Dallas je kobna bila treća četvrtina, tačnije drugi dio ove dionice, kada su Clippersi napravili odličnu seriju.

Tim iz Los Angelesa je poslije prvog poluvremena imao osam poena prednosti (70:62), a zanimljivo da Dončić ovaj dio utakmice završio sa 29 poena.

Iaku je tim iz Teksasa u nastavku uspio kreirati preokret i povesti sa 81:76, gosti su kasnije inkasirali 24 poena, a istovremeno postili tek četiri. Prednost koju su Clippersi stekli u tim trenucima znali su zadržati do kraja utakmice.

Kawhi Leonard Clipperse je vodio do pobjede sa 28 poena, deset skokova i devet asistencije. Dolična podrška bili su mu Moriss sa 23 i Goerge sa 22 poena.

Za kraj vrijedi spomenuti da su Netsi poveli s 1:0 nad Bucksima nakon pobjede 115:107, a "break" za 1:0 napravili su i Atlanta Hwaksi koji su rezultatom 128:124 trijumgovlai u gostima kod Philadelphije.