Turska
Uz tenzije na tribinama: Galatasaray slavio veliku pobjedu protiv Fenerbahčea
Fudbaleri Galatasarayja slavili su večeras veliku pobjedu na gostovanju kod Fenerbahčea rezultatom 3:0 u duelu vodećih ekipa turske Super lige.
08.01.2023. u 19:31

Goste je u prednost doveo Oliveira golom u 32. minuti utakmice što je bio i rezultat prvog poluvremena, javlja Anadolu Agency (AA).

Povećanja vodstva svojoj ekipi osigurao je Akturkoglu pogotkom u 78. minuti utakmice. Icardi je golom u 11. minuti sudijske nadoknade zapečatio sudbinu Fenera.

Kao i većinu utakmica istanbulskih rivala, i ovu su obilježile tenzije na tribinama i terenu. Sudija Halil Umet Meler imao je pune ruke poslao pa je na koncu dodijelio sedam žutih kartona igračima obje ekipa. Crveni karton dobio je domaći igrač Kahveči.

Pobjedom je Galatasaray zadržao prvo mjesto na tabeli i povećao prednost na četiri boda ispred večerašnjeg rivala.