Kvalifikacije za EP
Uvjerljiva pobjeda Njemačke na gostovanju u Austriji
Rukometna reprezentacija Njemačka upisala je i treću pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022. godine nakon što je sa 36:27 savladala Austriju na gostovanju u Grazu.
06.01.2021. u 15:19

Prvi favorit grupe 2 kvalifikacija za EURO, u kojoj igra i naša selekcija, dominirao je od prve do posljednje minute susreta.

Poslije prvog poluvremena Njemačka je imala šest golova prednosti (22:16), a u nastavku meča prednost gostujuće selekcije dodatno je rasla. Nijemci su na kraju zasluženo slavili sa uvjerljivih 36:27.

Prvo ime utakmice bio je reprezentativac Njemačke Marcel Schiller sa 11 golova iz isto toliko udaraca upućenih ka golu Austrijanaca.

Najefikasniji u redovima Austrije bili su Boris Živković i Sebastina Frimmel koji su dali po sedam pogodaka.

Pobjeda Njemačke itekako ide na ruku izabranicima Bilala Šumana koji večeras od 18.30 sati igraju na gostovanju kod Estonije.