Pet golova
Utakmica evropska, navijanje divljačko: Sarajevo se na Pecari oprostilo od Kupa BiH
Sarajevo u 59. minuti golom Hebibovića stiže do preokreta i tada počinju prve iskre i primitivni ispadi na Pecari.
02.10.2019. u 20:49

Fudbaleri Sarajeva večeras su se oprostili od Kupa Bosne i Hercegovine. Branilac naslova u ovom takmičenju u osmini finala poražen je na Pecari od Širokog Brijega u reprizi prošlosezonskog finala sa 3:2.

Šioki Brijeg je poveo u 31. minuti golom Jovića, da bi gostima izjednačenje donio Šabanović.

Sarajevo u 59. minuti golom Hebibovića stiže do preokreta i tada počinju prve iskre i primitivni ispadi na Pecari. Navijači domaćih su prema igračima Sarajeva, koji su slavili pogodak, bacili nekoliko baklji...

Domaći u 75. minuti dolaze do izjednačenja. Za 2:2 je pogodio Kovačić. Minut kasnije utakmica je prekinuta nakon što je Hebibović pogođen predmetom s tribina.

Sudija Elvis Mujić igrače je poslao u svlačionicu, a nakon dvadesetak minuta pauze, duel je nastavljen.

Samo što su igrači izašli na travnjak, viđen je najljepši trenutak utakmice i eurogol Ivana Enina za konačnih 3:2.

Do kraja meča domaći su igrali sa igračem manje, nakon isključenja Franića.

U četvrtfinale Kupa BiH danas su se plasirali: Široki Brijeg, Željezničar, Zrinjski, Borac, Tuzla City, Olimpik, GOŠK i Rudar Kakanj.

Utakmice četvrtfinala igraju se početkom marta 2020. godine. Poput šesnaestine i osmine finala, u četvrtfinalu će biti odigrana samo jedna utakmica, dok se u polufinalu i finalu igraju po dva meča.