Mourinho se spasio
United nadoknadio dva gola zaostatka protiv Svraka
Fudbaleri Manchester Uniteda u meču osmog kola engleske Premier lige savladali su Newcastle United s 3:2
06.10.2018. u 20:27
Paul Pogba

Početak utakmice za igrače i navijače Crvenih đavola bio je kao pravi horor film. Poslije deset minuta igre izabranici Jose Mourinha bili su u minusu od dva gola.

Gosti su poveli preko Kenedy u sedmoj minuti, a Muto je samo tri minute kasnije udvostručio prednost popularnih Svraka.

Činilo se da je to kraj za Josea Mourinha, ali United se uspio vratiti, i to u posljednjih 20 minuta utakmice.

Sve je pokrenuo pogodak Juana Mate u 70. minuti susreta. Samo šest minuta kasnije stvari je na početak svojim golom vratio Anthony Martial poslije asistencije svog zemljaka Paula Pogbe.

Pobjedu Unitedu donio je Alexis Sanchez, a za veliki preokreta asistirao mu je Ashley Young.