Premier liga
United dramatično do trijumfa: Pogodio i Ronaldo, ali heroj je neko drugi
Manchester United je preokretom stigao do pobjede na gostovanju kod neugodnog West Hama.
19.09.2021. u 17:01

Crveni vragovi su poslije preokreta u dramatičnom finišu trijumfovali rezultatom 2:1.

Poveli su domaći u 30. minuti golom Alžirca Saida Benrahma, a pet minuta kasnije svojim drugim pogotkom u Premiershipu nakon povratka u United Ronaldo je donio gostima poravnanje.

Promjene rezultata nije bilo do 89. minute kada Jesse Lingard na asistenciju Nemanje Matića pogađa za preokret.

U finišu utakmice prava drama. Dosuđen je penal za domaće u trećoj minuti nadoknade. Shaw je rukom igrao u šesnaestercu, a sudija je na bijelu tačku pokazao nakon što je konsulitiran VAR.

Trener West Hama David Moyes u tim momentima, da bi izveo penal, na travnjak šalje Marka Noblea. On je namjestio loptu na kreč, šutirao, a David de Gea je odbranio njegov pokušaj. Noble je tako postao tragičar, a španski golman junak utakmice.

Liverpool i Manchester United poslije pet kola predvode tabelu. Dva velika rivala imaju po 13 bodova.