Ubjedljiva pobjeda rukometaša Slobode protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa
Tuzlaci pretekli Slogu pretekli na prvenstvenoj tabeli
10.11.2019. u 22:00

U posljednjoj utakmici 8. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u Tuzli je večeras Sloboda pobijedila ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa rezultatom 31:24 (18:11).

Izjednačena utakmica bila je u prvih desetak minuta. Nakon 5:5 Tuzlaci su napravili seriju pogodaka, poveli su 14:8, da bi poluvrijeme okončali s 18:11.

U nastavku su domaći igrači nastavili "rešetati" mrežu gostiju, da bi golom Davora Kadića u 39 minuti ostvarili najveću prednost od 23:14.

Gosti su tek uspjeli ublažiti poraz, ali raspoloženi igrači trenera Nedžada Mašića nisu dopustili da im ugroze četvrtu pobjedu u prvenstvu, nakon koje su Slogu pretekli na prvenstvenoj tabeli. Tuzlaci sada imaju 12, a Sloga 11 bodova.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Emir Suhonjić sa 7, Arnad Hamzić sa 6, te Davor Kadić sa 5 golova. U redovima Sloge Ajdin Demirović je postigao 7, a Goran Biljaka 6 golova.