Gol i asistencija Neymara
U sjeni EURO-a počela Copa America: Rutinska pobjeda Brazila, slavila i Kolumbija
Pomalo u sjeni Evropskog prvenstva sinoć je počela Copa America, a u prvom susretu koji se igra na Nacionalnom stadionu u Braziliji Brazil je s 3:0 savladao Venecuelu.
14.06.2021. u 08:17

Premijerni susret kontinentalnog šampionata Južne Amerike bio je pod znakom pitanja jer je u timu Venecuele 12 osoba bilo pozitivno na koronavirusa, uključujući i nekoliko igrača i članova stručnog štaba.

Na kraju je turnir ipak počeo, a Brazilci su dosta rutinski stigli do prvog trijumfa.

U vodstvo su Karioke stigle u 23. minuti golom Marquinhosa poslije kornera kojeg je izveo Neymar.

Upravo je napadač PSG-a u 64. minuti povisio na 2:0 poslije udarca sa bijele tačke, dok je konačnih 3:0 postavio Gabriel Barbosa u 89. minuti.

U drugom meču grupe B Kolumbija je s 1:0 nadigrala Ekvador, a strijelac jedinog gola bio je Cardona.

Na kraju vrijedi reći da će kompletan turnir proteći bez prisustva publike na stadionima.