Druga liga
U Portugalu smo vidjeli nevjerovatan gol sa 100 metara
Fudbaleri Feirensea poraženi su u 9. kolu druge lige Portugala od Moreirensea sa 1:2, a utakmicu je obilježio rijetko viđen gol.
19.10.2022. u 09:08

Arthur Augusto da Silva, golman domaćeg tima u 69. minuti postigao je pogodak sa udaljenosti od 100 metara, no to nije pomoglo njegovom timu da izbjegne poraz.

Brazilac je ispucao loptu iz gol-auta pred šesnaesterac gostiju čiji golman je stajao tačno na liniji šesnaesterca. Želio je uhvatiti loptu, ali je ona od mokrog travnjaka dobila nezgodno ubrzanje, te ga preskočila i završila u golu.

Gol možete pogledati OVDJE

No, slavlje domaćih nije dugo trajalo jer je dvije minute kasnije Aparicio Pedro pogodio za konačnih 1:2.

Prije nego je Arthur nesvakidašnjim golom izjednačio rezultat, gosti su u 9. minuti poveli golom Silve.