Premier liga, 13. kolo
U duelu dva prvoplasirana tima Klopp nadmudrio Mourinha
Veliki derbi između dva vodeća tima Premier lige, Tottenhama i Liverpoola, koji je u 13. kolu odigran na Anfield Roadu pripao je domaćem sastavu rezultatom 2:1.
16.12.2020. u 22:59

Aktuelni prvaci Engleske poveli su u 26. minuti pogotkom Mohameda Salaha. Prednost Redsa trajala je svega sedam minuta, izjednačenje ekipi Josea Mourinha donio je Son Heung-Min.

I u nastavku su oba tima imala nekoliko dobrih prilika. No Kane i Bergwijn, odnosno Salah i Mane, nisu bili precizni, pa se činilo kako će susret koji je pratilo 2.000 gledalaca biti okončan bez pobjednika.

Ipak za velku radost domaćeg tima pobrinuo je Firmino koji je pogodio u 90. minuti nakon asistencije Robertsona.

Meč u Lodonu između West Hama i Crystal Palace završen je bez pobjednika 1:1, što je bio i rezultat koji je ranije danas okončan duel između Arsenala I Southamptona.

Golove s utakmice Liverpool - Tottenham pogledajte OVDJE.